Przydatne aplikacje dla rolników

Przydatne aplikacje dla rolników

Trzeba przyznać, że technologia naprawdę szybko idzie do przodu. Powstaje coraz więcej przydatnych rozwiązań dla różnych branż w tym branży rolniczej; nowoczesne maszyny wspomagające pracę na roli to tylko ryba w morzu zwanym technologią. Aby jeszcze bardziej usprawnić działania rolnicze, warto zainteresować się aplikacjami oraz możliwościami przez nie oferowanymi. Być może wpłynie to na efekt końcowy pracy lub po prostu umili wykonywanie obowiązków. Jakie aplikacje na smartfona cieszą się obecnie największą popularnością? 

Próbnik Gleby

Ciekawa i innowacyjna aplikacja skupiająca się na określaniu właściwości gleby na danym obszarze. Wszystko dzieje się za pomocą określenia lokalizacji poprzez GPS w telefonie. Na jej podstawie Próbnik Gleby dostarcza użytkownikowi niezbędnych informacji przydatnych podczas siewu i tworzenia planów nawożenia. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia obliczenie wskaźników przed odpowiednim użyciem gleby.

E-Pole

To jedna z popularniejszych aplikacji dla rolników, szczególnie tych najbardziej wymagających. E-Pole w sprawny i czytelny sposób udostępnia wiedzę z zakresu atlasu chwastów oraz na podstawie wgranego algorytmu dopasowuje odpowiedni środek w celu ochrony roślin. Sposób pozbycia się szkodliwych chwastów jest precyzyjnie dobrany do potrzeb rolnika. Pozwala to zaoszczędzić masę czasu i zdrowia- nie trzeba już jeździć po specjalistycznych sklepach rolniczych w poszukiwaniu idealnego produktu.

Mieszanie Środków Ochrony

Ta aplikacja zdecydowanie jest rolniczym niezbędnikiem, ponieważ za pomocą danych wpisanych przez rolnika, aplikacja informuje czy dane środki ochrony można ze sobą łączyć oraz jaki skutek to przyniesie. Dbanie o bezpieczeństwo to priorytet, szczególnie w sytuacji kiedy używane są niebezpieczne substancje chemiczne. Zanim połączy się dwie substancje, należy poznać prawdopodobne skutki takiego działania.

Pogoda dla rolników

Może się wydawać, że zwykła aplikacja z prognozą pogody wystarczy. Niestety nie jest ona wystarczalna. Rolnicy potrzebują specjalistycznych informacji dotyczących temperatury i procentowo przedstawionych opadów w najbliższych dniach. Wyżej wymieniona aplikacja pomoże zaplanować dni, a nawet tygodnie i określić kiedy najlepiej jest zabrać się za działania rolnicze.