Dlaczego kot powinien mieć dobrej jakości drapak?

Dlaczego kot powinien mieć dobrej jakości drapak?

Każda osoba, która miała w domu kota, wie, że dom trzeba przed sprowadzeniem takiego pupila do mieszkania dobrze przygotować. Kot będzie potrzebował czegoś do drapania. Taka czynność jest zupełnie normalna, mruczek musi ścierać sobie wierzchnią warstwę pazurów. Jeśli nie będzie miał w pobliżu dobrych narzędzi, z pewnością wykorzysta do drapania meble. Drapak można znaleźć w każdym dobrym sklepie zoologicznym, często przyjmuje on różne formy, dzięki temu lepiej można dobrać go zarówno do zwierzaka, jego preferencji, jak i wyglądu mieszkania.

Jak wybrać drapak w kilku prostych krokach?

Właściciele kotów coraz częściej szukając drapaka dla swojego pupila, zwracają uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także na to, z czego jest zrobiony. Taki przedmiot powinien mieć odpowiednią stabilną konstrukcję, tylko dzięki temu będzie mógł być często używany. Drapak może być niewielki lub bardzo rozbudowany. Niejednokrotnie odchodzi się już od pomysłu kupienia tego produktu w małych rozmiarach, znacznie częściej stawia się od razu na drapaki wysokie, z dużą ilością elementów. Dobrym rozwiązaniem mogą być na przykład tego produktu w wersji modułowej, w miarę jak kociak rośnie, można mu dokupywać nowe elementy, rozbudowywać jego miejsce zabaw.

Drapaki podłogowe czy ścienne?

Ilość drapaków w sklepach zoologicznych, ich różnorodność, może zaskoczyć. Do wyboru są już nie tylko te, które ustawia się na podłodze. Drapak ścienny to coraz częściej znacznie lepsza propozycja szczególnie dla tych osób, które mają do dyspozycji niewielkie mieszkanka. Drapaki stojące przyjmują nierzadko formy drzewek, słupków, wież o interesujących rozmiarach. W takich produktach nie brakuje miejsca do spania, hamaków, budek do leżakowania.