Świnie – ciekawostki, o których najpewniej nie miałeś pojęcia!

Świnie nie są traktowane w sposób szczególny, a szkoda. Bowiem za tymi niepozornymi pyszczkami kryją się istoty cechujące się wysoką inteligencję, a nawet zdolnością do odczuwania złożonych emocji. Niektóre badania wskazują, że świnie pochwalić się mogą poziomem inteligencji, który jest równy względem 3 – letniego dziecka. Jak więc widać – są to zwierzęta niezwykle intrygujące, a przy tym niedoceniane. Przedstawimy więc najciekawsze ciekawostki o świniach, które mogą Cię zaskoczyć!

Język.

Za tym pozornie nieistotnym chrumkaniem kryje się własny język. Zwierzęta te są w stanie komunikować się ze sobą, co zresztą czynią wręcz nieustannie.

Czystość.

Choć warunki, w jakich żyją świnie, wskazywać mogą na to, że są one raczej na bakier z higieną, to rzeczywistość jest zgoła odmienna. Zwierzęta te cenią sobie czystość, toteż unikają brudzenia w miejscu, w którym śpią i jedzą.

Zwierzątko domowe.

Świnie są stosunkowo podatne na tresurę. Z tego względu ich miniaturowe odpowiedniki cieszą się sporą popularnością wśród osób, które pragną posiadać nietypowe zwierzątko domowe. Nie posiadają one również sierści, leczy włosy – toteż sprawdzają się doskonale w przypadku osób zmagających się z alergiami.

Pamięć.

Świniom lepiej nie zachodzić za skórę, bowiem mają one doskonałą wręcz pamięć. A przy tym – cechuje je wysoka orientacja w terenie. Bez większego trudu są więc w stanie zapamiętać drogę, jaką podążają, a następnie powrócić do swojego domu.

Imiona.

Wspomnieliśmy, że zwierzęta te posiadają własny język. Kolejną ciekawostką niech będzie więc to, że młodym prosiętom nadawane są imiona przez ich matkę, a więc maciorę.