Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny organizowany jest co 10 lat. Właśnie w tym roku przyszedł czas, by dać się spisać. Potrwa od 1 września do 30 listopada, ale chodzi o badanie dotyczące sytuacji na dzień 1 czerwca.

Czas prowadzenia spisu także ma tutaj znaczenie. Uzasadnienie terminu to pora jesienna, gdzie rolnicy powinni kończyć prace polowe. Jest to ważne ze względu na fakt, że spis prowadzony jest przez rachmistrzów, którzy w celu spisania muszą zastać gospodarza w domu.

Należy pamiętać, że udział w Powszechnym Spisie Rolnym jest OBOWIĄZKOWY! Za brak wzięcia udziału w spisie możesz otrzymać karę grzywny.

W ty roku można się zapisać nie tylko bezpośrednio u rachmistrza, ale także dzwoniąc na numer infolinii spisowej czy wypełniając odpowiedni formularz na stronie GUS.

Pytania, jakie zostaną zadane podczas spisywania dotyczyć będą użytkowania gruntów, powierzchni zasiewów, nawożenia roślin. Padną także pytania o szeroko pojęty inwentarz gospodarski jak na przykład budynki, maszyny, zwierzęta, sprzedaż na gospodarstwie, pracowników czy dochody. Ogólnie formularz zawiera 11 różnych działów.

Powszechny Spis Rolny ma na celu nie tylko określenie liczby rolników czy innych liczb. Pomoże także w tworzeniu konkretnych planów rozwoju dla Polskiego rolnictwa, a także jego stanu.

Spiszmy się, jak na Rolników przystało!