Przymrozek, mgły i opady deszczu – przewidywana pogoda na nadchodzący weekend i początek tygodnia

Przymrozek, mgły i opady deszczu – przewidywana pogoda na nadchodzący weekend i początek tygodnia

Nadchodzący weekend rysuje się w miarę przyjaźnie dla mieszkańców Polski. W większości kraju możemy spodziewać się słońca, jednak południe objęte będzie okresowymi chmurami i drobnym deszczem. W nocy oraz o poranku na pewnych obszarach zagości gęsta mgła, która osuszy szadź. Do soboty temperatura spadnie poniżej zera, a na wschodzie kraju przymrozki utrzymają się nawet do poniedziałku. W ciągu dnia można spodziewać się wzrostu temperatury, które w niektórych miejscach mogą wynieść aż 15°C. Początek tygodnia przyniesie nam opady deszczu, w niektórych miejscach o wysokim natężeniu. Druga połowa tygodnia zapowiada się na chłodniejszą, z powrotem pojawią się przymrozki.

W piątek prognoza zapowiada bezchmurne niebo i brak opadów. Szczególnie na północy kraju powinny pojawić się gęste mgły. Temperatury będą oscylować między 3°C na wschodzie i południu oraz 9°C na zachodzie kraju. Noc z piątku na sobotę przyniesie nam mgły na północy i południu, które ograniczą widoczność do 200m, a także szadź. W całym kraju spodziewane są przymrozki od -6°C do -1°C.

Sobota zapowiada się słoneczna. Jednak na zachodzie kraju po południu pojawi się większe zachmurzenie i miejscami możliwe będą słabe opady deszczu. W Sudetach sprzyjające warunki pogodowe przyniosą śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 4°C w rejonie Suwałk, do około 9°C w centrum, aż do 11°C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, a w Sudetach w porywach do 60 km/h o orientacji południowo-wschodniej i wschodniej.

Niedziela będzie pogodna i bez opadów na północy, wschodzie i w centrum kraju. Na południu jednak możemy spodziewać się większego zachmurzenia i opadów deszczu. Najchłodniej będzie na północy, gdzie temperatura wyniesie 5-6°C, natomiast innych miejscach temperatury mogą wzrosnąć do 12-15°C. Wiatr umiarkowany na terenie całego kraju oraz porywisty, z wyjątkiem gór, gdzie może osiągnąć prędkość do 70 km/h.

Poniedziałek przyniesie nam deszcz na terenie całego kraju, jednak na Dolnym Śląsku i w Sudetach można spodziewać się intensywnych opadów. Temperatury spadną do 5°C nad morzem i 13°C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem i w górach do 60 km/h.

Wtorek nie przyniesie nam poprawy pogody – dalej będzie pochmurno i deszczowo. Na północnym wschodzie pojawią się opady śniegu zmieszane z deszczem. Na Dolnym Śląsku oraz w Sudetach natężenie opadów deszczu może być dużo większe. Temperatury będą oscylować między 3°C w rejonie Suwałk a 13°C na południu kraju.

Środa przyniesie niewielką poprawę pogody na północy kraju, jednak na reszcie terenu nadal będzie pochmurno z opadami deszczu, a nawet śniegu. Maksymalna temperatura wyniesie od 1°C na północnym wschodzie do 7°C na Pomorzu. Wiatr umiarkowany i porywisty.

Czwartek zapowiada się słonecznie tylko na północy i zachodzie kraju, w pozostałych miejscach nadal będzie pochmurno. Na południu oraz w górach spodziewane są opady śniegu. Temperatury będą wynosić od -1°C na południu do 7°C na Pomorzu.