58-letni motocyklista poważnie ranny po kolizji z ciągnikiem rolniczym podczas próby wyprzedzania

58-letni motocyklista poważnie ranny po kolizji z ciągnikiem rolniczym podczas próby wyprzedzania

W piątek 8 marca, na drodze W 615 w Stupsku doszło do poważnego wypadku, który wstrząsnął lokalną społecznością. 58-letni mławianin, kierujący motocyklem marki Honda, zderzył się z ciągnikiem rolniczym podczas próby wyprzedzania linii pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zderzenie było tak silne, że motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji przy ulicy Reja.

Według policyjnych raportów z miejsca zdarzenia, 58-letni motocyklista jechał ulicą Sienkiewicza w Stupsku, kierując się w stronę Mławy. W tym samym czasie 25-letni operator ciągnika rolniczego, mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który również jechał tą drogą, skręcił nagle w lewo nie ustępując pierwszeństwa motocykliście. Następnie doszło do tragicznego zderzenia między dwoma pojazdami. Motocykl uderzył w przednie koło ciągnika rolniczego i kierowca wpadł na chodnik, uderzając w ogrodzenie.

W wyniku wypadku, 58-letni motocyklista popadł w poważne obrażenia ciała. Został natychmiast przewieziony do szpitala w Mławie, gdzie nadal znajduje się pod opieką medyczną. Policja Mława prowadzi śledztwo w sprawie wypadku i próbuje ustalić dokładny przebieg zdarzeń oraz jego przyczyny.

Policja przypomina wszystkim kierowcom o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ograniczeń prędkości oraz bezpiecznego wykonywania manewrów. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Aspirant sztabowy Anna Pawłowska apeluje do wszystkich kierowców, zarówno tych na dwóch, jak i czterech kołach, o odpowiedzialność i rozsądek na drodze, ponieważ nawet moment nieuwagi może prowadzić do tragicznych konsekwencji.