Prestiżowy tytuł Red Dot Design dla ciągnika MF 9S od Massey Ferguson

Prestiżowy tytuł Red Dot Design dla ciągnika MF 9S od Massey Ferguson

AGCO, międzynarodowa korporacja znana również pod nazwą Massey Ferguson (NYSE:AGCO), otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot w dziedzinie wzornictwa produktu. To wyjątkowe wyróżnienie, przyznane przez międzynarodowe jury, w 2024 roku powędrowało do flagowego produktu firmy – ciągnika MF 9S z serii 9. Nagroda Red Dot jest przyznawana jedynie tym produktom, które charakteryzują się najwyższym poziomem wzornictwa.

Thierry Lhotte, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód, wyraził swoje zadowolenie z otrzymania nagrody: „Jesteśmy niezwykle dumni, że to właśnie nasz ciągnik MF 9S zdobył tę prestiżową nagrodę. Jest to dowód na to, jak bardzo angażujemy się w tworzenie innowacyjnych maszyn, które pomagają naszym klientom zwiększać produktywność. Doceniamy uznania międzynarodowego jury dla naszych starań”.

Podkreślił także rolę opinii rolników w procesie tworzenia nowych produktów: „Przy projektowaniu naszych ciągników, zawsze bierzemy pod uwagę sugestie i potrzeby rolników. Poświęciliśmy na to aż siedem lat, przeprowadzając konsultacje i testy. Efektem tego jest nasz innowacyjny i funkcjonalny ciągnik MF 8S, który w 2021 roku także zdobył nagrodę Red Dot w kategorii Wzornictwo Produktu. Następca tej serii, ciągnik MF 9S, korzysta z doświadczeń zdobytych przy konstrukcji Protect-U i kabiny, oferując niezrównaną wydajność, niezawodność oraz nowatorskie technologie spełniające potrzeby rolników” – dodał Thierry Lhotte.

Unikalne cechy ciągników z serii MF 9S to sześć modeli o mocy od 285 KM do 425 KM, wyposażonych w charakterystyczną dla marki Massey Ferguson konstrukcję silnika i kabinę Protect-U, która gwarantuje doskonałą widoczność i komfort pracy. Kluczowym elementem jest unikalna 18-centymetrowa szczelina, izolująca zamknięty silnik od kabiny.

Każdy ciągnik MF 9S posiada renomowaną przekładnię bezstopniową Dyna-VT firmy Massey Ferguson, z nowym systemem zarządzania mocą zapewniającym dodatkowy moment obrotowy i moc. Maszyny te łączą w sobie doskonałe parametry techniczne, wysoki komfort pracy i produktywność dzięki standardowemu wyposażeniu w funkcje MF Guide i MF Connect.

W ofercie znaleźć można także dodatkowe opcje zwiększające wydajność, takie jak MF AutoTurn, AutoHeadland, TIM – zarządzanie osprzętem ciągnika i centralny system pompowania opon (CTIS). Massey Ferguson oferuje również szeroki wybór fabrycznego wyposażenia dla ciągników z serii MF 9S poprzez swoją usługę MF By You. Ta unikalna opcja pozwala operatorom ciągników na dostosowanie maszyn do własnych potrzeb, co przekłada się na zwiększenie efektywności i komfortu pracy.