Noc z 5 na 6 kwietnia przyniosła niespodziewane wyzwanie dla straży pożarnej. Turbina wiatrowa zamieniła się w pochodnię!

Noc z 5 na 6 kwietnia przyniosła niespodziewane wyzwanie dla straży pożarnej. Turbina wiatrowa zamieniła się w pochodnię!

W nocy z 5 na 6 kwietnia, dokładnie o godzinie 23:00, służby ratunkowe w Słubicach otrzymały niecodzienne zgłoszenie. Informacja dotyczyła pożaru turbiny wiatrowej, która znajdowała się pomiędzy miejscowościami Lisów i Golice, w województwie lubuskim.

Jak tylko jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce, natychmiast podjęto działania mające na celu stłumienie ognia. Po przeprowadzeniu szybkiej oceny sytuacji stwierdzono, że ogień objął całą gondolę turbiny i częściowo łopaty wirnika.

Działania na miejscu zdarzenia nie ograniczały się jednak tylko do prób zduszenia płomieni. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, strażacy zajęli się również wyznaczeniem strefy bezpieczeństwa wokół płonącej turbiny. Działanie to miało na celu zminimalizowanie ryzyka powstania dodatkowych zagrożeń wynikających ze spadających uszkodzonych elementów turbiny.

Gdy sytuacja została opanowana, a strażacy zakończyli swoje działania, kontrolę nad miejscem zdarzenia przekazano firmie, która zarządza farmą wiatrową. Bez wątpienia, to wyzwanie na długo zapadnie w pamięć zarówno strażakom, jak i mieszkańcom okolicznych miejscowości.