Jaką przekładnię wybrać w ciągniku New Holland T6.145?

Jaką przekładnię wybrać w ciągniku New Holland T6.145?

Ciągnik rolniczy to nieodzowne narzędzie pracy w każdym gospodarstwie. Technologie stosowane w traktorach są coraz bardziej zaawansowane, co przekłada się na wyższy komfort i większą wydajność. Nowoczesne ciągniki New Holland T6 są wyposażone w innowacyjne przekładnie. Którą z nich – Dynamic Command czy Electro Command – wybrać w modelu T6.145?

Ciągnik rolniczy New Holland T6.145 – specyfikacja i zastosowanie

Funkcje dostępne w modelu z serii New Holland T6 sprawiają, że jest to ciągnik przystosowany do pracy przede wszystkim w gospodarstwach wielokierunkowych oraz w hodowli bydła. W wyposażeniu traktora znajdują się układy automatycznego prowadzenia czy wykonywania skrętu.

Duża liczba świateł roboczych LED pozwala pracować ciągnikiem New Holland T6.145 w nocy z taką samą wydajnością jak za dnia. Długi na 4,5 metra, szeroki na niecałe 3 metry traktor ma czterocylindrowy silnik o mocy 85 kW.

W serwisie Mascus znajdziesz używane egzemplarze z różnymi przekładniami. To parametr ważny ze względu na zastosowanie maszyny. Sprawdź ofertę: mascus.pl/rolnictwo/new_holland,t6.145,1,relevance,modelgroup.html

Elastyczna i komfortowa przekładnia Electro Command w New Holland T6.145

Przekładnia Electro Command stosowana w ciągnikach New Holland T6.145 wykorzystuje technologię półautomatyczną. Pozwala na zmianę biegów bez użycia sprzęgła. Operator traktora może wybierać spośród ośmiu przedziałów biegów i prędkości. Na dźwigni sterującej znajdują się dwa przyciski do zmiany biegu i jeden do zmiany zakresu.

Technologia IntelliShift, która jest standardem w serii New Holland T6, automatycznie dobiera optymalny bieg do wykonywanej pracy. Dzięki temu przełączanie biegów jest płynne, a to przekłada się na wydajność i komfort obsługi.

Przekładnię Electro Command wyróżnia też elektrohydrauliczny Powershuttle obsługiwany z poziomu kierownicy. Opcja soft służy do ogólnych prac polowych, standard do codziennych zadań, a tryb super aggressive do natychmiastowej zmiany kierunku. Na uwagę zasługuje też innowacyjny przełącznik wahliwy z funkcją pamięci. Obniża on koszty eksploatacji i skraca cykl roboczy.

New Holland T6: wydajna i precyzyjna przekładnia Dynamic Command

Producent stworzył przekładnię Dynamic Command w porozumieniu z rolnikami i w wyniku wielu badań i testów. Zaprojektowano ją z myślą o zwiększeniu liczby biegów w głównym zakresie użytkowania. Dzięki temu operator może dobrać idealną prędkość ciągnika New Holland T6.145 do wykonywanych zadań. Możliwość natychmiastowej zmiany kierunku jazdy (Powershuttle) sprawia, że praca z ładowaczem czołowym jest prostsza i bardziej wydajna. Dynamic Command w serii New Holland T6 pozwala na bezsprzęgłową pracę z tym osprzętem.

Ta przekładnia 24×24 pozwala na przełączanie między ośmioma biegami w trzech zakresach. Nie trzeba ich jednak często zmieniać ze względu na szerokie widełki prędkości. Przekładnia umożliwia zarówno szybką jazdę do 50 km/h z niższym poziomem hałasu w kabinie, jak i wolną jazdę z modułem pełzania. Ponadto ciągnik jest wyposażony w układ zarządzania prędkością Ground Speed Management II, który optymalizuje zużycie paliwa i wydajność na podstawie wybranych parametrów.

Którą przekładnię wybrać w ciągniku New Holland T6.145?

Przy zakupie używanego ciągnika rolniczego New Holland T6.145 warto zwrócić uwagę na rodzaj przekładni. Electro Command lepiej sprawdzi się u operatorów, którzy potrzebują elastyczności i komfortu podczas pracy. Doskonale nadaje się do zadań, podczas których trzeba często zmieniać prędkość jazdy i jej zakres.

Z kolei Dynamic Command jest przekładnią bardziej precyzyjną i wydajną. Warto postawić właśnie na nią, jeśli ciągnik rolniczy ma pracować na nierównym terenie lub wykonywać zadania, które wymagają dostosowywania prędkości na bieżąco.