Internetowy oszust wyłudził od rolników ponad 50 maszyn rolniczych

Internetowy oszust wyłudził od rolników ponad 50 maszyn rolniczych

Przynajmniej pięćdziesiąt osób padło ofiarami makiawelicznego procederu, prowadzonego przez mężczyznę sprzedającego maszyny rolnicze za pośrednictwem sieci. Wkrótce po dokonaniu opłaty zaliczkowej, wszelki kontakt z nim został zerwany. Policjanci z łomżyńskiego oddziału do walki z przestępczością gospodarczą powstrzymali tę nielegalną działalność. 30-letni mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa, a sąd zadecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu. Oszustowi grozi kara do 8 lat więzienia. Śledczy podkreślają, że śledztwo wciąż się rozwija.

Łomżyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zatrzymali 30-letniego podejrzanego o oszustwo. Jego nękanie polegało na publikowaniu ogłoszeń o sprzedaży maszyn rolniczych, które faktycznie nie posiadał. Wymóg zakupu było wpłacone depozytu na konto podane przez sprzedawcę. Zaraz po tym, jak potencjalni kupcy przelali pieniądze, kontakt z ogłoszeniodawcą został natychmiast przerwany. Działając w taki sposób, podejrzany oszukał wiele osób na terenie całej Polski.

Straty wynoszą około 110 tysięcy złotych. Sprawę podjęli łomżyńscy policjanci po tym, jak ofiara oszustwa zgłosiła incydent. Funkcjonariusze ustalili, że 30-letni mieszkaniec Piły może być powiązany z tym zbrodniczym procederem. Mężczyzna został zatrzymany w swoim domu przez funkcjonariuszy z Łomży. Zabezpieczono telefony komórkowe, karty SIM i 18 kart bankomatowych. Policjanci ustalili również, że podejrzany używał 14 kont bankowych. Wydaje się, że liczba ofiar tego oszustwa na terenie całego kraju może być dużo większa. Obecnie szacunkowa strata wynosi prawie 110 tysięcy złotych. 30-latek był poszukiwany w wielu sprawach. Sąd zadecydował o umieszczeniu mężczyzny w areszcie na najbliższe trzy miesiące.