Bezpieczeństwo w rolnictwie. Dzieci

Bezpieczeństwo w rolnictwie. Dzieci

Zazwyczaj szczególnie głośne są wypadki dzieci. Jak wiemy ich pomysły i wyobraźnia są nieograniczone. Często też są ciekawskie. Nie myślą tak samo jak dorośli. To, w czym my widzimy zagrożenie, dla nich może być świetną zabawą. Zwłaszcza na gospodarstwie…

Niebezpieczne dla dzieci mogą okazać się zwierzęta, które dla dzieciaków są niesamowitą atrakcją. Nie ma nic złego w tym, że maluchy zazwyczaj chcą pogłaskać kotki, pieski, króliczki czy inne mniejsze zwierzaki. Oczywiście zawsze powinno to robić pod opieką osoby dorosłej! Nie należy jednak zapominać, że rolnictwo to nie tylko małe, słodkie zwierzaki, ale także większe okazy, jak na przykład byki czy świnie. Spotkanie tego typu zwierząt z dzieckiem może skończyć się tragicznie. Agresywne i wystraszone zwierzęta są także niebezpieczeństwem dla rolnika czy innych osób pracujących na gospodarstwie.

Źle przetrzymywane środki ochrony roślin, nawozy i inne substancje chemiczne, w rękach dzieciaków, mogą mieć bardzo złe skutki. Warto zwrócić uwagę na tego typu środki i zabezpieczenie ich przed maluchami. Połknięcie, wypicie, a nawet przetarcie nimi oczu może skończyć się tragicznie.

Zagrożeniem będą także maszyny. Zwłaszcza te w ruchu. Wystarczy chwila nieuwagi, by osoba kierująca pojazdem nie zauważyła dziecka, które w najmniej spodziewanym momencie może pojawić się tuż obok. W momencie wykonywania jakichkolwiek manewrów, wjeżdżania/wyjeżdżania, warto, by inna osoba dorosła pilnowała dziecka.

Przebywając z dzieckiem na gospodarstwie, zawsze zwracaj na nie szczególną uwagę!

Jeden komentarz o “Bezpieczeństwo w rolnictwie. Dzieci

  1. mój szwagier jest lekarzem i ostatnio opowiadał że przywieźli kobietę 42l której ręka została doszczętnie wyrwana przez jakieś urządzenie rolnicze…masakra…nie chcielibyście tego widzieć (zdjęcie)

Comments are closed.