Prawdziwy psi przysmak – mokra karma

Prawdziwy psi przysmak – mokra karma

Mokra karma dla psa to bardzo dobry wybór. Lubiana przez czworonogi i polecana przez weterynarzy. Większa zawartość wody niż w karmie suchej ma korzystny wpływ na układ pokarmowy psa oraz funkcjonowanie nerek. Karma tego typu jest bogata w białko oraz składniki mineralne.

Rodzaje karmy mokrej

Wybór karmy mokrej jest bardzo szeroki. Można ją z powodzeniem dopasować do wieku psa. Są karmy przeznaczone dla seniorów, dla zwierząt dorosłych i dla juniorów. Mają różny skład, w zależności od potrzeb czworonogów. Mokra karma dla psa może występować w różnej konsystencji. Dostępne są kawałki mięsa w galaretce lub w sosie albo karma w formie pasztetu czy konserwy.  Można kupić karmę z jagnięciną, kurczakiem, wołowiną , rybą, kaczką, królikiem, indykiem, dziczyzną. Różna jest także zawartość kaloryczna puszek.

Jaką mokrą karmę warto polecić?

Jeżeli planujemy zakup mokrej karmy dla naszego pupila, warto zdecydować się na znaną firmę. Pod adresem https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Mokra-karma-dla-psa-326.html znajdziemy bogaty wybór mokrych karm dla psów. W ofercie możemy znaleźć karmy wielu znanych producentów. Oto niektóre z nich:

  • Luger’s – karma z jagnięciną i wołowiną oraz burakiem dla psów, z kaczką i wołowiną oraz jabłkiem, jeleniem i wołowiną oraz żurawiną, Z indykiem i wołowiną z dodatkiem batatów
  • Dolina Noteci – polska karma dla psa i kota, różne rodzaje mięs i ryb
  • Brit – czeska karma dla psów i kotów w różnym wieku, różne rodzaje mięs
  • Rafi – polska karma, różne rodzaje mięs z dodatkiem warzyw, zawiera pełnowartościowe białko i olej lniany
  • Piper Animals – lekkostrawna karma polskiej produkcji, zawiera wysokiej jakości białko, różne rodzaje mięs (wołowina, kurczak, dziczyzna)
  • Isegrim – różne rodzaje mięs (dzik, indyk, kaczka) dla psów w różnym wieku. bez zbożowa, doskonała dla zwierząt z alergią i problemami żołądkowymi
  • Animonda – różne rodzaje mięs, smaczna karma dla psów i kotów
  • Carnilove – karma turecka, różne rodzaje mięs (kaczka, bażant, dzik, jagnięcina) dla psów i kotów

Na co zwrócić uwagę, kupując karmę?

Trzeba zadbać o to, aby pies odżywiał się zdrowo oraz aby dostarczyć jego organizmowi wszystkich dostępnych składników. Mokrą karmę dla psa należy dopasować również do wzrostu psa. Inny skład ma karma dla psów dużych, inny dla małych. Mokra karma najczęściej jest sprzedawana w puszkach różnej wielkości, można ją nabyć również w saszetkach lub pod postacią batonów. Wszystkie karmy mają starannie dobrana recepturę, są bardzo smaczne i ładnie pachną. Głównym składnikiem jest oczywiście mięso, poza tym warzywa, zioła, ryż, ryż brązowy, makaron. Karmy nie zawierają barwników i sztucznych konserwantów.

A jeśli pies jest chory?

Są specjalne karmy mokre dla psów z różnymi dolegliwościami. Niektóre są polecane przy dolegliwościach żołądkowych, inne przy chorobach serca czy wątroby. Wśród psów zdarzają się alergicy, wtedy należy wybrać nieuczulającą lekkostrawną karmę, wyposażoną w błonnik pokarmowy, który jest niezbędny dla prawidłowego trawienia. Można również nabyć niskokaloryczną karmę dla zwierząt na diecie. Pomoże ona zachować smukłą sylwetkę bez zmniejszania masy mięśniowej.

Mokra karma dla psa jest droższa od suchej, jednak jej zalety sprawiają, że warta jest swojej ceny. Najważniejsze jest, aby dopasować karmę do indywidualnych potrzeb psa – jego wieku, wzrostu i stanu zdrowia. Młodym i starym psom powinno się ją podawać 2-4 razy dziennie. Dorosłe i zdrowe psy wystarczy nakarmić 2 razy dziennie. Mokra karma jest dobrze tolerowana przez psy, wraz z nią otrzymują wszystkie składniki, które są im niezbędne.