Konkurs AgroAbsolwent banku BNP Paribas: Najlepsze prace dyplomowe o nowoczesnym rolnictwie

Konkurs AgroAbsolwent banku BNP Paribas: Najlepsze prace dyplomowe o nowoczesnym rolnictwie

Bank BNP Paribas, w porozumieniu z Polskim Stowarzyszeniem Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności oraz firmami członkowskimi, po raz kolejny przeprowadził konkurs AgroAbsolwent. Ten prestiżowy konkurs skierowany jest do studentów, którzy swoje prace dyplomowe poświęcili kwestiom związanym z rozwojem agrobiznesu, a w szczególności zagadnieniem zrównoważonej produkcji żywności.

Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas, podkreślił jak ważne są te działania. Wyraził również swoje uznanie dla młodych ludzi, którzy poprzez swoją pracę naukową wniosą nowoczesne pomysły i rozwiązania do sektora rolnictwa. Duże zainteresowanie ze strony uczestników i różnorodność nadesłanych prac to dla nich powód do dumy.

Podczas konkursu przyznano trzy główne nagrody oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów konkursu. Laureatami zostały następujące osoby:

Pierwszą nagrodę oraz ofertę stażu w firmie Timac Agro otrzymała Adrianna Kubiak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu za pracę pt. „Opracowanie innowacyjnego biopreparatu na bazie Trichoderma sp. wspomagającego ochronę i uprawę roślin”.

Drugą nagrodę zdobyła Rebeka Pajura z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza za pracę dotyczącą wykorzystania odcieków z beztlenowej przeróbki osadów ściekowych do wytwarzania produktów nawozowych.

Wiktoria Wolska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymała trzecią nagrodę oraz nagrodę specjalną Farm Frites, która polega na zwiedzeniu fabryki i gospodarstwa rolnego. Nagrodzono ją za badania nad długoterminowym wpływem różnych systemów uprawy roli i międzyplonów na aktywność mikrobiologiczną gleby.

Kolejne nagrody specjalne wręczono Łukaszowi Adrychowi z Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz Bartoszowi Bogulasowi z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – obaj otrzymali oferty stażu, odpowiednio od firm Timac Agro i PROCAM.

Laureaci głównych nagród otrzymali również możliwość publikacji swoich artykułów na temat pracy dyplomowej u partnerów medialnych oraz nagrody rzeczowe od partnerów konkursu.