Bezlitosny młotkowy morderca psów z powiatu mławskiego: okrutne szczegóły zbrodni

Bezlitosny młotkowy morderca psów z powiatu mławskiego: okrutne szczegóły zbrodni

Aktualnie toczy się śledztwo w powiecie mławskim, prowadzone przez miejscową policję. Dotyczy ono 39-letniego mieszkańca, który jest podejrzewany o bestialskie morderstwo trzech psów. Ostatni ze swoich czworonożnych ofiar dosłownie ogłuszył uderzeniami młotka, po czym wrzucił zwierzę do ognia paleniska. Interweniujące na miejscu służby porządkowe natknęły się na spalone resztki psa, ukryte w śmietniku znajdującym się w bliskim sąsiedztwie domu sprawcy.

Zatrzymanie tego 39-letniego człowieka miało miejsce kilka dni temu na obszarze powiatu mławskiego. Informacje o jego działalności, obejmującej znęcanie się oraz zabicie trzech psów drastycznym sposobem, dotarły do funkcjonariuszy Posterunku Policji w Szreńsku. Podczas przeprowadzonej interwencji odkryli część zwęglonych szczątków jednego z psów, które sprawca pozbył się poprzez wyrzucenie ich do śmietnika przy swoim domu. Zgromadzone dowody sugerują, że do brutalnej egzekucji zwierzęcia doszło na początku listopada. Świadkami tego zdarzenia było kilka osób, jednakże nikt nie podjął wówczas żadnych działań interwencyjnych.

Policja podczas dalszego prowadzenia śledztwa ustaliła dodatkowo, iż ten sam mężczyzna znęcał się i zamordował jeszcze dwa inne psy, będące jego własnością. Zwierzęta po zabiciu zostały zakopane na terenie posesji podejrzanego. Na etapie przeprowadzania czynności przygotowawczych do procesu, oskarżony wskazał służbom miejsce ukrycia ciał zwierząt – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.