Interwencja piaseckiej policji na rzecz rannego łabędzia przy drodze krajowej numer 12

Interwencja piaseckiej policji na rzecz rannego łabędzia przy drodze krajowej numer 12

Praca funkcjonariuszy policji jest pełna niespodzianek i różnorodnych zadań. Tym razem, w roli głównej nie znalazł się człowiek, ale zwierzę – ranny łabędź. Patrol z Piaseczna musiał podjąć nieoczekiwaną interwencję, która obejmowała pościg, schwytanie ptaka, udzielenie pierwszej pomocy oraz przewóz do przychodni weterynaryjnej.

Zwierzę z raną na skrzydle stworzyło zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla kierowców, gdyż znajdowało się przy ruchliwej trasie – drodze krajowej numer 12. Scenariusz tej nocy był daleki od rutyny, a pomoc rannemu łabędziu stała się priorytetem dla mundurowych.

Jak przekazała aspirant sztabowy Elwira Domaradzka, zgłoszenie o ptaku zauważonym w miejscowości Struża Kolonia wpłynęło do piaseckich policjantów po godzinie 23. Pomimo późnej pory, natychmiast skierowano na miejsce patrol.

Capturing the swan was not an easy task as the animal was frightened and uncooperative. Once they managed to capture it, the officers treated the wing wound and covered the swan with a thermal blanket.

Interwencja mundurowych obejmowała nie tylko schwytanie wystraszonym i niechętnym do współpracy ptaka. Funkcjonariusze udzielili łabędziowi pierwszej pomocy opatrując ranę na skrzydle oraz okryli go kocem termicznym. Ostatecznie, radiowozem przewieźli zwierzę do lecznicy, gdzie mógł już otrzymać profesjonalną pomoc od specjalistów.