Sumi Agro Poland świętuje 30 lat na polskim rynku: przegląd historii, prezentacja innowacji i planów na przyszłość

Sumi Agro Poland świętuje 30 lat na polskim rynku: przegląd historii, prezentacja innowacji i planów na przyszłość

Firma Sumi Agro Poland, obecna na polskim rynku od trzech dekad, w tym roku świętuje swój trzydziesty rocznicę działania. Podczas specjalnej konferencji prasowej podsumowano dotychczasowe osiągnięcia firmy, a także przedstawiono plany na przyszłość. W bieżącym sezonie Sumi Agro wprowadza trzy nowe produkty dla rolników: ENCERA – mikrobiologiczne wsparcie nawożenia, MEVALONE – biologiczny fungicyd oraz CONFIRM – insektycyd stworzony specjalnie do ochrony lasów.

5 lutego br., w stolicy Polski – Warszawie, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez SUMI AGRO z okazji jubileuszu 30-lecia obecności firmy w kraju. Główne tematy poruszone podczas wydarzenia to dynamicznie zmieniający się rynek środków ochrony roślin oraz innowacyjne metody walki z szkodnikami i chorobami atakującymi sady.

Od 30 lat rolnicy, ogrodnicy oraz sadownicy z całej Polski korzystają z produktów dostarczanych przez SUMI AGRO. Efektywność tych środków sprawiła, że firma zdobyła reputację lidera w dziedzinie ochrony roślin, stając się synonimem jakości i innowacyjności. Potwierdzeniem tych słów jest dominująca pozycja firmy na polskim rynku insektycydów, wynikająca z popularności flagowych produktów, takich jak MOSPILAN 20 SP i INAZUMA 130 WG. W ofercie firmy nie brakuje również nowych rozwiązań, które odpowiadają na bieżące potrzeby rynku.

– W ciągu 30 lat naszej obecności na polskim rynku wprowadziliśmy wiele innowacyjnych środków ochrony roślin. Zyskały one zaufanie klientów i pozwoliły nam zbudować silną markę. Dzięki temu teraz możemy z powodzeniem wprowadzać kolejne rozwiązania w dziedzinie ochrony i odżywiania roślin – komentuje Urszula Filipecka, dyrektor marketingu w SUMI AGRO Poland.

SUMI AGRO oferuje innowacyjne rozwiązanie na choroby przechowalnicze – zarządzanie pozostałościami substancji czynnych w owocach. W odpowiedzi na rosnącą świadomość konsumentów dotyczącą niechcianych efektów zabiegów ochronnych, firma wprowadza na rynek fungicyd MEVALONE, oparty na naturalnych składnikach – terpenach. Pozwala on na uzyskanie zdrowych owoców spełniających najwyższe standardy jakościowe. W skład MEVALONE wchodzą aż trzy substancje czynne – eugenol, geraniol i tymol, które wykazują skuteczne działanie przeciwko patogenom i wspierają mechanizmy obronne roślin.

MEVALONE aplikuje się tuż przed zbiorem, chroniąc uprawy jabłoni przed gorzką zgnilizną jabłek i szarą pleśnią oraz winorośl przed szarą pleśnią. Produkt nie pozostawia śladów w owocach, co pozwala na swobodne planowanie wcześniejszych zabiegów ochronnych. MEVALONE to pierwszy tak innowacyjny fungicyd na polskim rynku, który nie tylko chroni jabłka przed chorobami przechowalniczymi, ale też poprawia prozdrowotne właściwości owoców, np. zwiększa stężenie witaminy C, polifenoli i flawonoidów.