Karmy weterynaryjne dla kotów – czy warto?

Karmy weterynaryjne dla kotów – czy warto?

Koty też chorują. Niestety. A ich przypadłości bardzo martwią właścicieli. Na to wszystko jest jednak rada. Czasem wystarczy sięgnąć po karmy weterynaryjne dla kotów. Czym się charakteryzują? Jakie są ich właściwości? Czy rzeczywiście warto na nie postawić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Co wyróżnia karmy weterynaryjne?

W specjalistycznych sklepach zoologicznych dostępne są różne rodzaje karm. Dla naszego pupila musimy wybrać odpowiedni wariant z szerokiej oferty karm zwykłych, specjalnych, dla kotów z otyłością, sterylizowanych, karm bezglutenowych oraz bezzbożowych. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i wiele osób kompletnie nie rozróżnia tych rodzajów. To, co czyni karmy weterynaryjne dla kotów lepszymi od reszty jest jednak ich skład – ukierunkowany na leczenie określonych schorzeń. Składy takich karm zostały bowiem opracowane przez najlepszych specjalistów, którzy mieli na względzie odpowiedni sposób leczenia przy danej przypadłości. Karmy weterynaryjne mogą zatem być dedykowane pupilom borykającym się z problemem otyłości, chorymi nerkami, kłopotami z trawieniem, dziąsłami, a nawet stawami.

Jakie właściwości mają karmy weterynaryjne?

Karmy weterynaryjne dla kotów mogą realnie pomóc zwierzakowi. Zadbają na przykład o lepszy stan jego skóry i sierści, wspomogą rekonwalescencję po różnorodnych zabiegach, a także zniwelują niedogodności przy chorobach przewlekłych. Oczywiście ich stosowanie warto każdorazowo skonsultować z lekarzem weterynarii. Każda karma ma bowiem inne właściwości. Żywność ukierunkowana na leczenie problemów ze schorzeniami dróg moczowych będzie zawierała składniki moczopędne, a także dużą ilość wody, która zadba o optymalne nawodnienie organizmu. Z kolei karmy weterynaryjne dla kotów z nadwagą będą bogate w wysokoenergetyczne białko, a jednocześnie nie będą zawierały zbyt wiele tłuszczu. Dzięki nim kot zje tyle samo jedzenie, ale będzie ono lżejsze i mniej kaloryczne. Podobne właściwości będzie zresztą miała karma dla kota po sterylizacji.

Różne smaki i warianty karm weterynaryjnych

Karmy weterynaryjne dla kotów podobnie jak te zwykłe występują w różnych smakach. Znajdą się zatem te rybne, jak i mięsne. Poza tym będą zawierały wiele dodatków, które usprawniają pracę układu pokarmowego, odpornościowego oraz te, które zadbają o dłuższe życie naszego czworonoga. Karmę weterynaryjną dla kotów można kupić w puszkach lub w saszetkach o różnych pojemnościach. Polecamy w szczególności produkty dostępne w sklepie internetowym – Dolina Noteci.