Ciekawe programy telewizyjne dla rolników

Ciekawe programy telewizyjne dla rolników

Jesienne wieczory są coraz dłuższe. Pracy w polu coraz mniej. Zboże i inne plony zabezpieczone. Rolnicy mają coraz więcej czasu wolnego… Jak go spożytkować? Na pewno każdy inaczej odpowie na to pytanie. Jedną z opcji na pewno będzie możliwość spędzenia go przed telewizorem. Udowodnimy Wam dzisiaj, że tam nie brakuje tematów rolnictwa. Zarówno tego poważnego, jak i takie, przy którym nie raz można się uśmiechnąć ?

  1. Agrobiznes

To chyba jednej z programów, który wielu rolników śledzi na bieżąco. Jest to program informacyjny, który prezentuje wydarzenia związane z rolnictwem, także tym zagranicznym. Prezentuje problemy, z którymi obecnie muszą radzić sobie nie tylko rolnicy, ale także wszyscy Ci, których dotyczy ta branża. Nie brakuje także ciekawostek i praktycznych porad. W każdym wydaniu opisane są aktualne ceny żywności, skupu, a także rzeczowe analizy rynku. Innymi programami skierowanymi do rolników, o charakterze informacyjny, jest na przykład Agropogoda czy Magazyn Rolniczy.

  1. Podlasie

Jest to program prezentujący życie rolników na Podlasiu. Bohaterowie tego serialu pochodzą z różnych grup społecznych. Spotkamy tam osoby mające wielkie gospodarstwa, dobrze prosperujące, jak i ludzi, którym rolnictwo po prostu pozwala przetrwać. Trzeba jednak przyznać, że wszyscy prezentowani w tym programie rolnicy, budzą ogromną sympatię. Możemy zobaczyć ich codzienne życie, poobserwować, jak wykonują swoją pracę. Nie ukrywają przy tym przed widzami swoich problemów. Mówią otwarcie, jak wymagające jest bycie rolnikiem. Dla wszystkich tych wydarzeń tłem jest Podlasie. Zobaczymy w tym programie niezwykle malownicze krajobrazy tego miejsca. Jest to ciekawa propozycja jak osób, które chcą podpatrzeć, jak wygląda praca na gospodarstwie, a przy tym zobaczyć, jak bardzo potrafi się ona różnić, w zależności od posiadanego sprzętu, ilości ziemi itd.

  1. Rolnik szuka żony

Program ten budzi spore kontrowersję, ale i tak każdej edycji oglądają go miliony Polaków, nie tylko rolników. Jest to raczej propozycja typowo rozrywkowa. Zobaczymy tam rolników, którzy szukają miłości. Zainteresowane kandydatki piszą do nich listy, w których prezentują siebie. Spośród nich są wybierane kobiety, które spotykają się z rolnikiem. Są zapraszane na ich gospodarstwa, gdzie przez pewien czas mieszkają razem. W każdym odcinku odpada jedna osoba. Rolnicy zabierają panie na randki, spędzają z nimi czas, pracują wspólnie na gospodarstwie. Zobaczymy tam przede wszystkim prawdziwą gospodarkę, z wszystkimi jej zaletami i wadami. Wszystkie osoby występujące w programie, zwłaszcza rolnicy, są ludźmi, którzy naprawdę zajmują się gospodarstwem. Nie są aktorami. Program odniósł sukces właśnie ze względu na tą „prawdziwość”, którą zobaczyć można na ekranie. Ciekawostką jest, że pojawiają się tam też rolniczki, które szukają tam drugiej połówki.

Na pewno wiele programów telewizyjnych wartych jest uwagi. Nasze propozycje powinny szczególnie zainteresować rolników. Mamy nadzieję, że będzie się je dobrze oglądało!