BASF przygotowuje się na nowy sezon z czterema innowacyjnymi produktami i nowym systemem easyconnect

BASF przygotowuje się na nowy sezon z czterema innowacyjnymi produktami i nowym systemem easyconnect

Kompania BASF nie próżnuje i wprowadza do swojej oferty cztery zupełnie nowe produkty, a także odświeża swoje sortimenty oraz prezentuje najnowocześniejszy system easyconnect. Z tymi nowościami, BASF jest gotowa na nowy sezon.

Nowe produkty obejmują dwa dedykowane ochronie zbóż i dwa skierowane na ochronę rzepaku. Kontynuowana jest również oferta programu BeneFito, dostępnego dla wszystkich producentów rolnych, niezależnie od rozmiarów ich gospodarstw. Do tego dochodzi prezentacja nowych typów rzepaku oraz innowacyjnego systemu easyconnect.

Dnia 6 marca 2024 roku w Kompetencyjnym Centrum BASF w Pamiątkowie miała miejsce konferencja prasowa, podczas której podsumowano działalność firmy w 2023 roku, a także zaprezentowano plany na nadchodzący sezon. W 2024 roku firma oferować będzie cztery unikalne produkty – dwa przeznaczone do ochrony zbóż to fungicydy Daxur® i Revyflex® Plus, natomiast dwa następne to środki ochrony rzepaku: fungicyd i regulator wzrostu Architect® oraz fungicyd Pictor® Revy.

Spotkanie z mediami otworzyła i prowadziła Anna Pietruszyńska, Specjalistka ds. Komunikacji Marketingowej i Zrównoważonego Rozwoju w BASF, odpowiedzialna za kontakty z mediami. Andrej Sarnatsky, Country Manager Agricultural Solutions BASF Polska, rozpoczął spotkanie od przypomnienia o nowościach w ofercie firmy na 2024 rok. Szczegółowo omówili je managerowie produktów – Magdalena Pietrzak zaprezentowała nowe produkty do ochrony zbóż: fungicyd Daxur® i fungicyd Revyflex® Plus, natomiast Paweł Biliński przedstawił środki ochrony rzepaku: fungicyd i regulator wzrostu Architect® oraz fungicyd Pictor® Revy.

Wśród prezentowanych nowości znalazła się również oferta nasion rzepaku na 2024 rok, ze szczególnym naciskiem na nowy typ: InVigor 2050. Ten typ rzepaku w testach rejestrowych przeprowadzonych w latach 2022-2023 osiągnął plony wyższe o 10-13% w porównaniu do standardu. Charakteryzuje go wysoki i stabilny plon nasion i tłuszczu, silna zdolność do utrzymania zdrowia, zwiększona odporność na pękanie strąków i wysypywanie nasion, a także wyjątkowo dobra wytrzymałość na niskie temperatury. Typ InVigor 2050 zostanie wprowadzony na rynek w bieżącym roku.